Naujienos

A.Štalbergas: parodėme charakterį ir įrodėme, jog galime žaisti tokius mačus

2017 10 04

Panevėžio „Lietkabelio“ klubas tapo vienvaldžiu Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“–LKL) lyderiu, kai 88:76 nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“.

Vyriausiasis panevėžiečių treneris Artūras Štalbergas spaudos konferenciją pradėjo kalbėdamas lietuviškai: „Noriu pasveikinti komandą su pergale.“

Specialistas teigė, kad lietuvių kalba jam nėra sudėtinga, todėl jis jau pramoko ir supranta beveik viską, kas kalbama lietuviškai.

„Mes padarėme gerą darbą gynyboje. Turėjome gerą žaidimo planą ir mūsų tikslas buvo išmušti „Neptūno“ puolimą iš ritmo. Mes dažnai keitėmės ginamaisiais ir tai veikė. Manau, kad tai ir lėmė pergalę“, – sakė strategas.

– Prieš mačą kalbėjote apie agresija. Ar esate patenkintas agresyvu lygiu?

– Esu patenkintas agresijos lygiu. Tai buvo fizinė ir kieta kova. Žaidėjai krito ant žemės, buvo daug emocijų, daug techninių ir nesportinių pražangų. Mes parodėme charakterį ir įrodėme, jog galime žaisti tokius mačus. Mūsų laukia Europos taurė, kur bus daug sunkių rungtynių.

– Sezoną pradėjote 5 pergalėmis. Kas tai lėmė?

– Manau, kad viena iš priežasčių, kodėl pradėjome sezoną 5 pergalėmis, žaidėjų geras plano vykdymas tiek gynyboje, tiek puolime. Turime patyrusius krepšininkus ir jie žino, kaip rungtyniauti. Man reikia paruošti planą, kuris geriausiai tinka ir jie žaidžia.

– Turbūt prie gero žaidimo prisideda ir atmosfera arenoje.

– Šiandien arena buvo fantastiška. Sirgaliai mus palaikė ir visada mus spaudė agresyviau gintis bei pulti. Tikiuosi, kad šios pergalės pritrauks dar daugiau žiūrovų.

 – Žadėjote, jog ir toliau mokysitės lietuvių kalbos.

 – Taip, sakiau, kad po pergalės „Neptūną“ kažką pasakysiu lietuviškai. Jeigu dirbu čia, vadinasi turiu mokėti kalbą. Suprantu 60–70 proc. visko, kas man sakoma. Nors latvių ir lietuvių kalba skiriasi, bet man nėra sudėtinga.

2021-2022: