Naujienos

A.Štalbergas: norėčiau, kad kiekviename mače būtų vis kitas lyderis

2017 09 19

Panevėžio „Lietkabelio“ komanda Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“ LKL) atidarymo mače 92:85 nugalėjo Utenos „Juventus“ krepšininkus.

Vyriausiasis treneris Artūras Štalbergas po dvikovos teigė, kad didžiausia problema buvo individuali gynyba. Strategas sako, kad su laiku komandoje geriau jausis ir Adas Juškevičius bei Žanis Peineris, kurie prisijungė prie ekipos vėliau, po Europos čempionato kovų.

„Didžiausia mūsų problema buvo gynyba vienas prieš vieną. Sakiau žaidėjams per pertrauką, kad jeigu pataisysime tai, mes laimėsime. Trečiajame kėlinyje buvo nebloga gynyba, agresyviai dirbome vienas prieš vieną. Atsarginiai žaidėjai padėjo spurtuoti ir laimėti mačą“, – kalbėjo strategas.

– Kokį įspūdį jums palieka LKL?

– Šiemet galiu pasakyti, kad bus labai įdomus turnyras, nes daug komandų turi gerų žaidėjų. Pasiruošimo rezultatai rodo, jog bus sunkus ir įdomus sezonas. Turiu atiduoti pagarbą „Juventus“, kuri yra gera komanda su žaidėjais, kurie žino, kaip žaisti. Tiesiog šiandien mes buvome geresni.

– Ž.Peineris ir A.Juškevičius atvyko vėliau. Ar jie tinkamai pasiruošę?

– Jie abu yra aukšto lygio žaidėjai ir neturėjo problemų puolime. Daugiausiai abejonių kelia gynyba. Šiandien Žanis kai kuriuose epizoduose klydo gynyboje vien todėl, kad per mažai laiko buvo su komanda. Tas pats buvo su Adu. Mes kartu dirbome tik 5–6 dienas, todėl šie dalykai išsitaisys.

– Kodėl nežaidė Ž.Skučas?

– Mes turime sudėtyje 12 žaidėjų. Kitas mačas laukia šeštadienį ir jis gaus minučių. Esame komanda ir turime išlikti kartu, nesvarbu, kiek minučių žaidi. Laukia ilgas sezonas ir visi gaus šansų. Negaliu žaisti su 6–7 krepšininkais. Taip pat Žygis buvo susirgęs ir nesitreniravo su mumis kelias savaites, todėl jo fizinė kondicija dar nėra tokia, kokios norime. Vis dėlto jo darbas treniruotėse ir atsidavimas mus tenkina.

– Ar tikitės, kad K.Lavrinovičius bus vienas lyderių visą sezoną?

– Aš norėčiau, kad kiekviename mače būtų vis kitas lyderis – būtų puiku. Mūsų ekipos veteranams labai svarbu išlikti sveikiems visą sezoną. Su Kšištofo patirtimi mes galime daug. Visi žinote, ką gali jis. Mano darbas yra išlaikyti jį geriausioje įmanomoje fizinė kondicijoje, jog jis galėtų rodyti geriausią savo žaidimą.

– „Juventus“ treneris sakė, kad tai buvo mačas be gynybos. Galbūt žaidėjai per daug žiūrėjo Europos čempionato kovų?

– Negaliu pasakyti, kad prastai gynėmės. Kaip sakiau prieš tai, mes pralaimėjome vienas prieš vieną situacijas. Tai nėra komandinė gynyba – tai yra situacijos kiekvieno žaidėjo atskirai. Sakiau, kad jeigu tave apžaidžia, priimk tai asmeniškai. Rezultatyvus mačas, gal kažkas per daug ir žiūrėjo „Eurobasket“ kovų.

2020-2021: