Naujienos

N.Čanakas: padarėme didelį žingsnį savo tikslo link, kuris yra medaliai

2019 05 16

Panevėžio „Lietkabelio“ komanda eliminavo iš kovos Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą ir iškopė į „Betsafe–LKL“ pusfinalį.

Vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas pasidžiaugė, kad jo auklėtiniai pratęsė kovą dėl medalių. Specialistas liko nepatenkintas, kadangi po mačo nežinojo, ar komanda prieš Kauno „Žalgirį“ žais sekmadienį, ar antradienį.

„Šiandien padarėme didelį žingsnį savo tikslo link, kuris yra medaliai. Padarėme patį svarbiausią žingsnį. Žinojau, kokio mačo tikėtis Pasvalyje. Noriu, kad mano auklėtiniai gerai žaistų gynyboje, bet prieš Pasvalio ekipą visada turime problemų, kadangi varžovai turi daug ginklų puolime. Kiekvieną kartą rezultatas būna kaip NBA rungtynėse. Svarbiausia, kad laimėjome“, – sakė strategas.

– Koks skirtumas buvo tarp pirmo ir antro mačo?

– Namuose pradėjome gerai. Tas pats nutiko Pasvalyje, kur geriau pradėjo šeimininkai. Aikštelėje pasirodęs Marius Valinskas davė puikų impulsą gynyboje ir taip pažadino visą komandą. Nuo to momento pradėjome kautis ir žaisti kietai. Antroje dalyje bandėme išnaudoti savo pranašumus.

– Daug emocijų šiandien. Kodėl gavote techninę pražangą?

– Tai buvo situacija, kai Lekūnas nepataikė, kamuolys nelietė lanko, bet davė jiems naują atakos laiką. Aš tik paklausiau teisėjo, kodėl taip buvo. Paklausiau emocingai, ne kažkaip mandagiai, todėl man davė techninę.

– S.Sinovecas ir D.Tarolis parodė tam tikrus ženklus varžovams.

– Pirmiausia turiu atsiprašyti varžovų, jeigu padarėme kažką blogo. Tai buvo atsakymas į tuos veiksmus, kuriuos parodė Šulskis mače reguliariajame sezone. Žaidėjai tai pamena ir tokių emocijų nebuvo galima išvengti.

– Ką manote apie šansus nugalėti „Žalgirį“?

– Iki šiol negalvojome apie pusfinalį. Visi žino, kas yra „Žalgiris“. Žinoma, kad mes tikrai nepasiduosime iš anksto ir aš noriu laimėti visus mačus. Noriu, kad ir mano žaidėjai taip manytų. Turime atiduoti visas jėgas ir tada pažiūrėsime, kas bus. Negerai yra tai, kad mes nežinome, kada žaisime. Tai yra didelė problema. Esu jaunas treneris, bet turbūt man pritartų ir patyrę kolegos, kad nenormalu, kai po mačo aš nežinau, ar mes žaisime sekmadienį, ar antradienį. Atkrintamosiose dvi dienos yra didelis skirtumas, kadangi turime daug traumuotų žaidėjų. Mums tokios dienos yra lyg gaivaus oro gurkšnis.

– Ar M.Čakarevičius ir S.Jasaitis žais pusfinalyje?

– Marko turi pailsėti 10 dienų, o Simas jaučia skausmus, todėl nežaidžia. Noriu pasakyti, kad Sinovecas rungtyniauja jausdamas skausmus ir jis yra tikro profesionalo pavyzdys.

2020-2021: