Naujienos

„Lietkabelį“ rungtynėse Miunchene palaikys būrys lietuvių

2017 01 17

Jau trečiadienį Miunchene Panevėžio „Lietkabelis“ Europos taurės turnyro rungtynėse susitiks su vietos „Bayern“ ekipa.

Panevėžiečius rungtynėse su viena pajėgiausių Vokietijos komandų palaikys ir Miunchene gyvenantys Lietuviai.

Kaip naujienų portalui JP sakė Lietuvos Respublikos garbės konsulas Vokietijoje Benjaminas Wittstockas, į šias rungtynes palaikyti panevėžiečių atvažiuoja net ir Austrijoje gyvenantys lietuviai.

„Man svarbu, kad Lietuvai, gyvenantys užsienyje, galėtų kuo daugiau dalyvauti „lietuviškame gyvenime“. Čia, Bavarijoje, mes švenčiame visas lietuviškas šventes (vasario 16-ąją, kovo 11-ąją, Jonines). Miunchene turime labai aktyvią lietuvių bendruomenę, kuri palaiko lietuviškumą emigracijoje“, – teigė B.Wittstockas.

Lietuviams pigesni bilietai

Garbės konsulas pasidžiaugė, kad su „Bayern“ vadovybe pavyko sutarti, kad į trečiadienį vyksiančias rungtynes su „Lietkabeliu“ bilietus lietuviai galėtų įsigyti su 15 proc. nuolaida.

„Kaip Garbės Konsulas mielai prisidedu, kur tik galiu“, – teigė diplomatas.

„Lietkabelį“ palaikys beveik 100 lietuvių

Pasak B. Wittstocko, Miuncheno arenoje palaikyti panevėžiečių krepšininkų turėtų susirinkti apie 100 lietuvių.

„Kai žaidžia krepšininkai iš Lietuvos, visada susirenka didelis būrys lietuvių sirgalių. Džiugu, kad į Miuncheną, į rungtynes atvyksta sirgaliai net iš Austrijos“, – pasakojo Lietuvos Respublikos Garbės Konsulas.

„Lietkabelio“ klubo direktorius Mantas Ignatavičius džiaugėsi, kad rytojaus mače panevėžiečiai sulauks tokio palaikymo.

„Dėkojame garbės konsului, kad subūrė tokią sirgalių palaikymo komandą. Žinoma, daug lengviau rungtyniauti, kai yra palaikymas“, – neslėpė M. Ignatavičius.

„Lietkabelio“ vadovas teigė, kad į Miuncheną vežasi ir klubo atributikos.

„Su konsulu sutarėme, kad lėšos už „Lietkabelis“ atributiką, kurią įsigys į rungtynes atėję užsienyje gyvenantys lietuviai, bus aukojamos labdarai. Tad vežamės ir klubo marškinėlių ženkliukų, ir šalikų“, – teigė „Lietkabelis“ vadovas.

B. Wittstockas yra ne tik garbės konsulas Vokietijoje, bet ir labdaros bei paramos fondo „Obolevičius“ prezidentas.

„Padėti Lietuvos vaikams yra mano širdies reikalas. 2015 m. už fondo pinigus pirkome namą Švenčionėliuose, kur šiandien vaikai iš problemiškų šeimų gauna įvairią pagalbą, maisto. Tai vaikų dienos centras „Šypsenėlė“. Jame dirba dvi organizacijos „Caritas“ darbuotojos“, – pasakojo B. Wittstockas.

Pinigai surinkti už parduotą „Lietkabelio“ atributiką bus skirti būtent šiam vaikų dienos centrui.

„Labai laukiu rytojaus rungtynių. Nors mano žmona yra „Bayern“ gerbėja, vis tiek vienas iš mūsų tą vakarą džiaugsis“, – naujienų portalui JP sakė B. Wittstockas.

2021-2022: